Реклама

(ФОТО) Реми на Превалец и ССК Нова во претсезонски контролен дуел

Фудбалерите на Превалец ремизираа со екипата на ССК Нова од Драчево со резултат 0:0, на вториот подготвителен натпревар пред почетокот на пролетниот дел во Третата фудбалска лига.

Содржината продолжува под рекламата

batali.net 640x289px banner

Во убав и допадлив фудбал на Градскиот стадион „Зоран Паунов“ во Велес, и двете екипи имаа шанси да го добијат натпреварот, но мрежите мируваа. И двајцата тренери им дадоа шанса на сите фудбалери да покажат што знаат.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

За ФК Превалец ова е втора средба во рамки од подготвителниот период пред почетокот на натпреварите во Третата фудбалска лига – Југ. На првото соочување „превалчани“ го совладаа ФК Башкими со 2:0.

Можеби ќе ве интересира: