КМФ Бутел и КМФ Кеги Моби ги поделија бодовите

Kegi Mobi Zelezarec

КМФ Бутел и КМФ Кеги Моби ги поделија бодовите во натпревар со 10 голови, одигрувајќи 5:5, во рамки на 12 коло од Првата македонска футсал лига.

Содржината продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Велешани можат да жалат што не ги освоија трите бода, бидејќи во текот на целиот натпревар имаа водство. Стојчев во 3 минута донесе водство за Кеги Моби. Во 8 минута со прекрасен удар од далечина израмни Трендафиловиќ. Во следниот напад ново водство за велешани со голот на Адиловиќ. Со уште еден гол од далечина домаќините преку Анчевски го израмнија резултатот. На полувреме се замина со резултат 3:3, со головите на Левков во 12 минута и Калчев во 18 минута.

Agria

До 30 минута велешани со головите на Левков и Стојчев имаа водство од 5:3, но домашниот состав преку Тодоровски и вториот погодок на Калчев ја анулираа предноста на Кеги Моби за конечни 5:5.

По 12 одиграни кола Кеги Моби се наоѓа на делба на шестата позиција со освоени 13 бода. Во следното коло велешани го пречекуваат лидерот на табелата, тимот на Форца.