Реклама

Скопје се лади! Три концерти во една вечер!

Со концерт на македонски и српски изведувачи во Сабота на 8 јуни на стадионот на АРМ во Скопје почнува музичката ноќ на фестивалот Скопје се Лади – Три концерти во една ноќ.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Скопје добива нова форма на музичко изразување и ноќ посветена на љубителите на добрата музика со три концерти кои истовремено ја оживуваат енергијата со драм ен бејс, рап, реге и балкански звук.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

За загревање на атмосферата ќе се погрижат момците од  бендот Брас Брадерс кои ќе ја вжештат атмосферата со нивните брас инструменти и со нивните хитови кои одлично поминаа кај македонската публика.

Миленикот на повеќе генерации раперот Тајзи после неколку феноменални концерти низ Македонија , ќе настапи со неговите најголеми хитови на кои сите пејат и танцуваат.

И како круна на оваа незаборавна вечер со 90 минутен концерт ќе настапат извонредните српски изведувачи С.А.Р.С. со добро познатите хитови кои рушат рекорди на YouTube, песните: Буџав Лебац, Лутка, Ракија, Перспектива и многу други.

Билетите може да се набават во Kupi Karti Za Se и на 44eventmk

Ве очекуваме во голем број и заедно да се оладиме!

ПР текст

Можеби ќе ве интересира: