Реклама

Облачно и посвежо со повремен дожд

Денес времето ќе преовладува претежно облачно време, ќе биде посвежо со повремени врнежи од дожд. Попладне наместа врнежите ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), локално поројни и проследени со грмежи. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Утринските температури се во интервалот од 5 до 15, додека највисоките во текот на денот соодветно ќе се движат во опсегот од 10 до 19 Целзиусови степени.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Во Велес денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне кога во делови од котлината ќе бидат поројни. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Прогнозирана е температура до 18 степни.

Можеби ќе ве интересира: