Реклама

Борачот на БК Борец Аце Јовановски освои бронза на Државното првенство за кадети

Аце Јовановски од Боречкиот клуб Борец го освои бронзениот медал во категорија до 55 килограми на Државното првенство за кадети кое се одржа вчера во Штип.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Боречкиот клуб Борец на Државното првемство настапи со пет борачи во различни категории и сите постигнаа солидни резултати.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Најуспешни екипи на Државното првенство во борење за кадети (У-17) кое се одржа во Штип,во машка и женска конкуренција се Балканец и 7 Мај.

Можеби ќе ве интересира: