Реклама

Во Велес сончево со мала до умерена облачност, температурата до 28 степени

veles dekemvri 2023 so sonce malo movce

Денеска времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, во западните и крајните источни делови ќе има услови за појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи која наместа ќе биде изразена во форма на невреме, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. 

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Минималната температура ќе се движи во интервал од шест дои 13 Целзиусови степени, а максималната ќе достигне од 16 до 28 степени. 

Текстот продолжува под рекламата

Agria

За Велес синоптичарите прогнозираат слично време, сончево со мала до умерена облачност која се очекува да биде поголема во попладневните часови со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од северен правец.

Можеби ќе ве интересира: