Во Велес сончево со мала до умерена облачност, температурата до 28 степени

Денеска времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне, во западните и крајните источни делови ќе има услови за појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи која наместа ќе биде изразена во форма на невреме, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен … Продолжи со читање Во Велес сончево со мала до умерена облачност, температурата до 28 степени