Реклама

(ВИДЕО) Илиев: Ги повикувам велешани на 31 мај да дојдат во спортската сала „Гемиџии“ заедно да ја прославиме титулата

Во петок велешкиот ракометен клуб Бисинов Фруитленд ќе го одигра последниот натпревар во сезоната против екипата на Јехона. Доколку и на овој натпревар победат, велешани ќе испишат историја и ќе биде клуб кој ја освоил лигата без ниту еден изгубен бод.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Капитенот на екипата, Ивица Илиев се осврна на досегашниот настап во Првата ракометна лига, а воедно ги открива и дел од плановите на Бисинов Фруитленд за следната сезона. Тој ги повика велешани да дојдат во што е можно поголем број, во спортската сала „Гемиџии“ и заедно ја прослават титулата.

Текстот продолжува под рекламата

Agria

Целото интервју за Батали.нет на Ивица Илиев може да го погледнете тука.

Можеби ќе ве интересира: