Реклама

Сончево и многу топло

Veles noemvri mesec soncevo

И денес во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло врме со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. Вредноста на ултравиолетовото зрачење (UV) ќе изнесува 8.

Текстот продолжува под рекламата

Zito akcija 640x289px

Утринската температура се движи од 13 до 19, додека максималмата соодветно ќе биде во интервалот меѓу 24 и 39 Целзиусови степени.

Agria

Текстот продолжува под рекламата

Во Велес, исто така, денеска ќе биде сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југозападен правец. Темепратурата ќе дстигне до 35 степени.

Можеби ќе ве интересира: