Шоу бизнис

Стравична снимка на која полицијата по грешка ја убива актерката која играше со Џорџ Клуни го згрози светот

vanesa-markez3

Застрашувачка снимка на која се гледа моментот кога полицијата ја убива актерката Ванеса Маркез во август 2018 година, се појави во медиумите и предизвика бурни реакции во јавноста. Трагичната случка се случи во август 2018 година, а убиената Ванеса е позната по улогата во серијата „ЕР“, во која играше со …

Прочитај повеќе