сабота, 23 октомври, 2021

Здравје и исхрана

НЕМА ВЕЌЕ СОЛЗИ И ПЛАЧЕЊЕ ДОДЕКА СЕЦКАТЕ КРОМИД! Овие трикови се СПАС ВО КУЈНАТА и толку се едноставни што секогаш ќе ги користите!

kromid2

Еден од најдобрите начините за сечење кромид е тоа да се прави под вода и тоа во сад кој има рамно дно. Може да биде малку незгодно, бидејќи водата го забавува движењето на ножот,  но ако доволно цврсто го држите кромидот, ќе го исечкате без проблем. Сецкањето во близина на …

Прочитај повеќе

ЌЕ ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПУШИТЕ ЗА ЕДЕН МЕСЕЦ АКО РЕДОВНО ЈА КОНЗУМИРАТЕ ОВАА СМЕСА! Ви треба само 2 минути да ја направите!

pusenje

Прочуената руска лекарка Антонина Шчипина ги советува пациентите како да престанат да пушат за само неколку дена. Навистина е чудесно како делува оваа смеса. Ја убива секоја желба за никотин во вашето тело, а подготовката е повеќе од едноставна. Потребни ви се само суви лисја од тегавец. Подготовка: Земете неколку …

Прочитај повеќе

АКО ПИЕТЕ ВОДА СО ОВА ОВОШЈЕ ГО ЗАШТИТУВАТЕ СРЦЕТО! Спречува дијабетес, ги топи килограмите и ЈА ЈАКНЕ функцијата на мозокот!

voda-krastavica

Вода со краставици е освежителен пијалок кој се користи како помош за губење на телесна тежина и елиминација на отровите кои се акумулирани во вашето тело. 1. Срце Според извештајот на Аериканската асоцијација за срцево здравје, прва шричина за смртност во САД е болеста на овој орган. Паметен план за …

Прочитај повеќе

5 СИМПТОМИ НА РАК КАЈ МЛАДИТЕ КОИ СЕ НАЈЧЕСТИ И ДОЦНА СЕ ЗАБЕЛЕЖУВААТ! Морате многу почесто да одите на ЛЕКАР, а ова се знаците!

Doctor

Речиси една третина од младата популација (во која припаѓаат тие до 35 години) добива дијагноза на рак кога е предоцна – во завршните фази на болеста. Прилина за тоа е што лекарите на почеток, како и пациентите, со леснотија ги отфрлаат можностите дкеа се работи за тешка болест кај младите, …

Прочитај повеќе

СЕ БУДИТЕ НОЌЕ ВО ИСТО ВРЕМЕ?! Ова е ЗНАК од организмот, еве што не е како што треба!

Традиционалната кинеска медицина верува дека нашето тело се буди во точно одреден дел од ноќта и дека тоа се случува бидејќи некои органи во телото јавуваат некаков проблем. Западната медицина користи термин „циркадиурни ритмови“, со кој се опишуваат промените во внатрешноста на нашето тело, кои одговараат на околината во која …

Прочитај повеќе

ДАЛИ МОЖЕ СО ПЕШАЧЕЊЕ ДА СЕ ОСЛАБНЕ? Да, ако знаеш како!

Trcanje

Кога станува збор за успешни стратегии за слабеење, пешачењето е потценето. Покрај тоа што не бара додатоци, тоа е бесплатно и достапно за секого. “Луѓето губат телесната тежина со пешачење. Колку сте подебели, толку побрзо килограмите ќе се спуштат”, објаснува тренерот Микел Стантен за мажите. Колку килограми ќе се изгубат …

Прочитај повеќе

АКО ИМАТЕ ПОВЕЌЕ ОД 50 ГОДИНИ МОРАТЕ ПОРАДИ ВАШЕТО СРЦЕ ДА СЕ ДРЖИТЕ ДО ОВИЕ СОВЕТИ! Чувајте го здравјето и секој ден повторувајте една работа!

2124835

На здравјето на срцето секогаш треба да се внимава, а за тоа посебно свесни мораат да бидат луѓето постари од педесет години. Повеќето луѓе мислат дека немаат причина за грижа, бидејќи моментално се доволно здрави, но би требало да почнат да ги прават овие работи, за да им биде срцето …

Прочитај повеќе