(ВИДЕО) И Пелистер го зема скалпот на Борец

Нов пораз на фудбалерите на Борец, девети во сезоната. Подобри овојпат во Велес беше битолски Пелистер со 0:4. Со овој пораз велешани остануваат заковани на дното на табелата без ниту еден освоен бод и минус 31 негативна гол разлика.

Zito akcija 640x289px

Гостите поведоа во 11 минута преку Маневски, за да во вториот дел дефинитивно ја осигураат победата. Во 46 минута ефектно стрелаше Мустафов, на 0:3 зголеми Дуков во 56 минута, а конечниот резултат го постави Здравевски во првата минута од продолжението.

Содржината продолжува под рекламата

Agria

Велешани шансата за први бодови во првенството ќе ја бараат одново на свој терен, кога на стадионот „Зоран Паунов“ ќе гостува екипата на Караорман од Струга.