(ВИДЕО) Второ реми на фудбалерите на Борец на подготвителните натпревари

Борец 1919 одигра реми 2:2 на четвртиот натпревар од подготовките пред почетокот на Втората фудбалска лига. Противник беше Детонит Плачковица од Радовиш, а тимот на Љупчо Димитковски – Гањо одигра квалитетно, и успеа два пати да ја затресе мрежата на радовишани.

Резултатот го отвори Јосиф Манасив уште во 3 минута по добро изведена акција со Милан Чичевски. Во 26 минута Таипи најдобро се снајде по една нафрлена топка во шеснаесетникот на Борец. Гостите заминаа со предност на полувреме со одлично изведениот слободен удар на Настевски во 43 минута.

Конечниот резултат го постави Јосиф Манасиев со својот втор погодок во 69 минута од натпреварот. Следен тест за велешани е контролниот натпревар против Силекс во недела.