Кривична за велешанецот кој правеше свадба во полициски час

СВР Велес поднесе кривична пријава против Р. Д. (41) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“. „На 8 мај во периодот од 12.30 до 17.30 часот, пријавениот и покрај прописите донесени со Одлука на Влада, организирал свадба во дворот од куќата, каде биле … Продолжи со читање Кривична за велешанецот кој правеше свадба во полициски час