вторник, 22 септември, 2020
Реклама

(ВИДЕО) Ново морбидно видео: Македонец ја снимил баба си во моментот кога умира и ја објавил на Тик Ток

Tik Tok logo

Продолжуваат да се објавуваат морбидни снимки од Македонија на мрежата Тик Ток.

На фејсбук профил наречен Стоп за Тик Ток во Македонија е објавено видео, на кое внук си ја снима својата почината баба и зборува дека таа умрела, подигнувајќи и спуштајќи и ја раката, како доказ дека таа е мртва.

Пред два дена на Тик Ток се појави снимка на која се гледа како момче со лажен повик се мајтапи со службата за Итна медицинска помош, а пред еден месец младо момче објави видео како пали дрвја и предизвикува помош.

Полицијата успеа да го пронајде пироманот и да му поднесе соодветна пријава.

Ви напоменуваме дека видеото содржи вознемирувачка содржина.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами