среда, 23 септември, 2020
Реклама

(ВИДЕО) Се извини момчето кое се мајтапеше со Брза помош

Момчето кое се мајтапеше со Брзата помош, а снимката ја објави на мрежата Тик Ток, се извини за својата постапка.

Во видео кое го постираше повторно на контроверзната мрежа, момчето вели дека било во службата за Итна медицинска помош и лично и се извинило на началничката д-р Трифуновска.

Момчето вели дека откако вработените во Итната помош го прошетали и го запознале со работата на оваа служба и откако видел како телефоните непрестајно ѕвонат и на колку луѓе навистина им треба медицинска помош, тој сфатил каква грешка направил со тоа што упатил лажен повик, па упати апел до сите, да не се мајтапат со оваа служба.

Вчера на мрежата Тик Ток се појави уште едно морбидно видео, во кое внук ја снима својата мртва баба. Граѓаните на фејсбук покренаа иницијатива со која бараат стоп за Тик Ток во Македонија.

Момчето кое тераше мајтап со вработените од Брза Помош со извинување:Сепак, нашето барање е јасно СТОП ЗА TikTok во МАКЕДОНИЈА!

Публикувахте от СТОП за TikTok во Македонија в Понеделник, 14 септември 2020 г.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами