вторник, 22 септември, 2020
Реклама

Резултати од шесто коло на Прва фудбалска женска лига

ZFK Borec Veles

Во рамките на шестото коло на Првата фудбалска женска лига(ПФЖЛ), екипата на Борец беше слободна. За одбележување е високиот пораз на актуелниот шампион Каменица Саса во Струмица од Тиверија.

По шестото коло фудбалерките на Борец се наоѓаат на 11 место на табелата. Следното коло се игра на 27 септември, во Велес гостува екипата на Шкендија.

Можеби ќе ве интересира:

Реклами