среда, 23 септември, 2020
Реклама

Двајца затвореници се обиделе да силуваат 19-годишно момче

zatvor ohrid

Двајца затвореници од охридскиот затвор насилно влегле во ќелијата на 19-годишен затвореник од Струмица и се обиделе да го силуваат.

Случајот во СВР Охрид го пријавило 19-годишното момче и вработен во Казнено-поправната установа.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Извор: libertas

Moжеби ќе ве интересира:

Реклами