понеделник, 23 ноември, 2020
Реклама

МВР: Казнети 746 граѓани за неносење маска

policija kazni maski

Македонската полиција во текот на изминатите 24 часа на територијата на земјава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 746 прекршок, соопштуваат од МВР.

Од МВР апелираат до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

Во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2078 лица.

Можеби ќе ве интересира: