понеделник, 23 ноември, 2020
Реклама

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Двајца полицајци од СВР Велес вечерва потешко повредени, ги нападнале дрвокрадци

policija-mk (1)

Двајца полицајци од СВР Велес се потешко повредени вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нападнати од дрвокрадци.

Еден од полицајците има отворена повреда на главата, од челото кон тилот, а другиот има затворена повреда на стомак.

Лекарска екипа од итната медицинска помош од Велес двајцата ги пренесе во велешката болница. Од СВР Велес засега не излегуваат со информации за инцидентот. Повеќе информации очекуваме во текот на вечерта.

Можеби ќе ве интерсира: