Горан Стојановски, градоначалник на Чашка: Најостро го осудувам насилството врз полицајците

Градоначалникот на Чашка, Горан Стојановски најостро го осудува вчерашниот инцидент во кој петмина полицајци беа повредени, а од нив еден полицаец со тешки повреди се наоѓа на скопските клиники. „Вчера после 19,30 часот во атарот на село Степанци општина Чашка при извршување на своите работни задачи брутално беа нападнати пет полицајци вработени во П.О Чашка … Продолжи со читање Горан Стојановски, градоначалник на Чашка: Најостро го осудувам насилството врз полицајците