сабота, 23 октомври, 2021
Реклама

Казнети 785 лица за неносење на заштитна маска

policija mladinski

Со драстично засилени контроли продолжува трендот на казнување на непримерни и несовесни граѓани кои не носат заштитна маска на места каде може да се шири коронавирусот.

Од МВР известија дека во текот на изминатото деноноќие, односно 5 и 6 октомври, на територијата на државава се регистрирани 785 прекршоци.

Agria

„Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19“, апелира МВР.

Можеби ќе ве интересира: