Македонија до 21 година со гол во 94 минута одигра нерешено против Израел

Македонската репрезентација до 21 година одигра нерешено 1:1 против Израел на домашен терен во натпревар од квалификациите за Европското првенство. Јани Атанасов со гол од слободен удар во судиското надополнување ја спаси од пораз македонската репрезентација. Во 22. минута, гостинската репрезентација го отвори резултатот. По корнер за Израел, нашиот голман Јанков кратко ја одби топката, … Продолжи со читање Македонија до 21 година со гол во 94 минута одигра нерешено против Израел