624 граѓани санкционирани по однос на мерката за носење лична заштита на лице

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење на заштитни маски како превенција од Kовид-19 , регистрирани се 624 прекршоци, информираат од полицијата Од таму апелираат до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот. До овој момент во Велес и велешко се заразија … Продолжи со читање 624 граѓани санкционирани по однос на мерката за носење лична заштита на лице