понеделник, 20 септември, 2021
Реклама

Денеска ќе имаме претежно сончев ден

Времето денеска ќе биде сончево, со мала, до умерена облачност поголема во претпладневните часови и во планинските региони. Ќе дува умерен до засилен претежно југозападен ветер. Максималната температура ќе достигне до 25 степени.

Утре не очекува променливо облачно време. Од крајот на денот и во текот на ноќта, почнувајќи од запад, ќе има врнежи од дожд, на места пообилни. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 17 до 26 степени.

Agria

Можеби ќе ве интересира: