понеделник, 20 септември, 2021
Реклама

624 граѓани санкционирани по однос на мерката за носење лична заштита на лице

policija maski

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење на заштитни маски како превенција од Kовид-19 , регистрирани се 624 прекршоци, информираат од полицијата

Од таму апелираат до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

Agria

До овој момент во Велес и велешко се заразија вкупно 378 лица, оздравени се 306 а починати 16 лица.

Можеби ќе ве интересира: