Во велешката болница синоќа почина 65-годишен пациент од ковид-19

Нов смртен случај како последица од ковид-19 е регистриран во Велес. Маж на 65-годишна возраст од Градско синоќа почина на инфективното одделение во велешката болница. Тој бил хоспитализиран истиот ден, во тешка здравствена состојба. Ова е „најцрната“ недела во Велес од почетокот на пандемијата. За неполни 24 часа на инфективното одделение во велешката болница починаа … Продолжи со читање Во велешката болница синоќа почина 65-годишен пациент од ковид-19