понеделник, 23 ноември, 2020
Реклама

Голем број граѓани санционирани поради неносење на маски

policija maski

Во текот на изминатото деноноќие по однос на мерката за носење на заштитни маски како превенција од коронавирусот, регистрирани се 899 прекршоци, информираат од МВР.

Полицијата апелира до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со коронавирусот.

Во моментов бројката на активни случаи со Ковид-19, изнесува 6069 лица.

Можеби ќе ве интересира: