Уште двајца починаа од ковид-19 во велешката болница

Велешанец на 89-годишна возраст и еден пациент од Градско на 79-годишна возраст се најновите жртви на ковид-19. Тие починаа во велешката болница. Велешанецот почина синоќа, а утрово битката со висусот ја загуби пациентот од Градско. Синоќа почина уште еден пациент од Градско на 65-годишна возраст, со што најновиот биланс за денеска е тројца починати. Толку … Продолжи со читање Уште двајца починаа од ковид-19 во велешката болница