понеделник, 23 ноември, 2020
Реклама

39-годишен маж силувал малолетно девојче од велешко

gradsko

39-годишен маж од Прилеп е осомничен дека силувал малолетно девојче од Градско. Настанот во полиција го пријавила вчера мајката на девојчето.

„На 21.10.2020 во СВР Велес жена од Градско пријавила дека С.С.(39) од Прилеп извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно расчистување и документирање на случајот, полицијата ќе поднесе соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира: