ИНТЕРВЈУ НА ПЕПИ МАНАСКОВ ЗА 24РАКОМЕТ: Ракометарот на векот во Македонија оставен на маргините

Македонска ракометна легенда, капитенот кој ја предводеше Македонија на првото големо натпреварување, левиот бек со кој се врзани најголемите успеси на битолски Пелистер и играчот од кој почнува вардаровиот поход кон Европа, или едноставно кажано ракометарот на векот – сето ова е асоцијација за Пепи Манасков. Исто така тој е таткото на македонските репрезентативци Дејан … Продолжи со читање ИНТЕРВЈУ НА ПЕПИ МАНАСКОВ ЗА 24РАКОМЕТ: Ракометарот на векот во Македонија оставен на маргините