(ВИДЕО) Неефикасноста на Борец ги чини велешани два бода

Неефикасноста на напаѓачите го чини Борец два бода. И покрај огромната надмоќност која велешани ја имаа во текот на целиот натпревар против „фенерџијата“ Беласица, во Струмица, тие не ја оправдаа улогата на фаворит и мораа да се задоволат само со бод, одигрувајќи 2:2. Првата закана на мечот ја испрати Прелчец од слободен удар, но биеше … Продолжи со читање (ВИДЕО) Неефикасноста на Борец ги чини велешани два бода