Реклама

Пораз на ракометарите на Борец

Borec Dracevo

Со пораз од Драчево со резултат 27 : 34 , ракометарите на Борец го завршија првиот дел од Првата ракометна лига Група А.

Од претходно се знаеше дека изабраниците на Васко Василев , пролетниот дел ќе го продолжат во плеј-аут, откако нивниот директен конкурент Јехона го совлада Кичево и со тоа си обезбеди пласман во плеј-офот, па така натпреварот беше само со формален карактер.

Agria
Kegi Mobi

Најдобар поединец кај домашните беше Кире Миленков со постигнати десет погодоци, додека кај гостите ван Ангелов со шест, како и Едис Јаховиќ и Бобан Андовски со по пет погодоци.

Целиот натпревар помеѓу екипите на Борец и Драчево може да го погледнете на овој линк:

Можеби ќе ве интересира: