За неносење маска изречени 837 санкции

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Македонија изречени се 837 санкции за неносење маска. Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на изминатото деноноќие,по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 837 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од … Продолжи со читање За неносење маска изречени 837 санкции