Реклама

Реал Мадрид има еден играч позитивен на коронавирус

Во Реал Мадрид, еден позитивен случај на коронавирус во играчкиот кадар кој беше потврден на тестовите во неделата.

Играчите на Реал беа тестирани во пресрет на третото коло од Лигата на шампионите против Интер од Милано на стадионот „Алфредо ди Стефано“. Откриен е позитивен примерок на тестот за антиген, што значи дека сите други играчи на Реал на тестот биле негативни.

Agria

Претходно од играчите на Реал оваа сезона позитивен на коронавирус беше Мартин Одегард, но неговиот позитивен тест на следниот тест беше негативен. Минатата сезона, пред натпреварот против Манчестер Сити во осминафиналето од Лигата на шампионите, Маријано Дијаз беше позитивен на коронавирус.

Можеби ќе ве интересира: