Реклама

(ВИДЕО) МВР казни голем број на граѓани поради непочитување по однос на мерката за носење лична заштита на лице

policija maski

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 683 прекршоци.

Oд полицијата апелираат до сите граѓани да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.