Борец Баскет во недела против Баскет КАМ за продолжување победничката серија

Кошаркарите на велешки Борец Баскет викендов се пред нов предизвик и обид да ја продолжат победничката серија на стартот на Втората кошаркарска лига на Македонија. Во недела во салата „Гемиџии“ гостува тимот на Баскет КАМ во рамките на третото коло од првенството. Велешани одлично ја отворија новата сезона со две убедливи победи, против Куманово на … Продолжи со читање Борец Баскет во недела против Баскет КАМ за продолжување победничката серија