Почина 55-годишен велешанец од ковид-19

55-годишен велешанец утрово почина на инфективното одделение на велешката болница, како последница од компликации со ковид-19. Тој е еден од двајцата велешани, кои во последните 24 часа ја загубија битката со коронавирусот. Во велешката болницавчеравечер почина и 75-годишен велешанец. Со нив, од почетокот на пандемијата до денеска од коронавирус починаа 46 велешани. Во велешката болница … Продолжи со читање Почина 55-годишен велешанец од ковид-19