(ВИДЕО) Голем број на граѓани казнети поради непочитување по однос на мерката за носење лична заштита на лице

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се  722 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19. Mожеби ќе ве интересира: Почина српскиот патријарх Иринеј, кој беше заразен … Продолжи со читање (ВИДЕО) Голем број на граѓани казнети поради непочитување по однос на мерката за носење лична заштита на лице