Реклама

Четворица велешани починаа од коронавирус минатата ноќ и утрово

Veles crkva

Четворица велешани починаа како последица на компликации од ковид-19 во велешката болница. Сите биле позитивни на тестовите за коронавирус и биле хоспитализирани. Со новите смртни случаи, бројот на починати велешани од почетокот на пандемијата до сега изнесува 50.

Општинскиот кризен штаб утрово одржа состанок, на кој состојбата со коронавирусот во Велес ја оцени како крајно критична.

Kegi Mobi

Во болницата се хоспитализирани 76 пациенти, од кои 32 се на кислородна поддршка.

Можеби ќе ве интересира: