Црн ковид биланс: Осуммина починати велешани за 24 часа

Рекорден број починати пациенти од коронавирус се регистрирани во Велес за 24 часа. Откако вчераутро починаа двајца велешани, на инфективното одделение во велешката болница, до крајот на вчерљашниот ден починаа уште двајца пациенти. „Вчера попладне почина маж на 79-години, негативен на ковид-19, а вчеравечер е донесен маж на 63 години во тешка состојба, позитивен на … Продолжи со читање Црн ковид биланс: Осуммина починати велешани за 24 часа