Велешанец ја истепал својата мајка

66-годишната Д.А. од Велес вчера се пожалила во полиција дека нејзиниот син физички ја нападнал. Според нејзината пријава, нападот се случил вчераутро во нејзиниот дом, соопшти полицијата. „На 22.11.2020 Д.А.(66) од Велес пријавила дека околу 09.30 часот, во својот дом, била физички нападната од нејзиниот син“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Во денешниот … Продолжи со читање Велешанец ја истепал својата мајка