Реклама

Тело на починат човек пронајдено во месноста „Поток“ во Велес

Тело на починат човек вчераутро е пронајдено на улица „Вера Циривири“. Откако полицијата била известена, заедно со лекар од Здравствен дом Велес извршила увид и констатирала дека се работи за 71-годишна велешанка, на чие тело нема траги на насилство

„На 23.11.2020 год. во 04.50 часот Б.Т.(28) од Велес пријавил дека има починато лице на ул.„Вера Циривири“. При вршење на увид констатирано е дека станува збор за Н.Џ.(71) од Велес. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство“, соопшти Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Телото е предадено на обдукција во Институтот за судска медицина во Скопје.

Можеби ќе ве интересира: