Коцевски: Состојбата со коронвирусот во градот се стабилизира

Состојбата со коронавирусот во Велес не е стабилна но полека се стабилизира, оцени Општинскиот кризен штаб, кој утрово одржа состанок. Оттаму очекуваат во следните денови да има варијации во бројот на заразени пред се поради престојните празници. Градоначалникот Аце Коцевски упати апел до граѓаните, строго да се придржуваат до препораките, да носат заштитни маски, да … Продолжи со читање Коцевски: Состојбата со коронвирусот во градот се стабилизира