Реклама

(СЛЕДИ ВО ЖИВО) Филипче на прес конференција

Министерот за здравство Венко Филипче закажа прес конференција . На неа се очекува да ги соопшти најновите информации околу состојбата со коронавирусот.

Zito baner

Утрово, на својот фејсбук профил, Филипче објави дека денеска до 12 часот се потврдени уште 29 случаи на заболени од коронавирус, со што вкупната бројка се искачи на 114.

Agria