понеделник, 1 март, 2021
Реклама

Кеги Моби им се врати на победите

Kegi mobi futsal

Фудбалерите на КМФ Кеги Моби им се вратија на победите. Во рамките на 13 коло од Првата футсал лига на Македонија, Кеги Моби беше подабар од екипата на Мал Ајакс од Штип со резултат 4 : 1.

Мрежите мируваа се до 25 минута од натпреварот кога Чоков го отвори резултатот. Следуваа головите на Тодоровски, Спасовски и Пановски. Димитровски од Мал Ајакс само го ублажи поразот во последните моменти од натпреварот.

Kegi Mobi

Во следното коло Кеги Моби ќе гостува кај Карадаку.

Можеби ќе ве интересира: