понеделник, 12 април, 2021
Реклама

ГОК Борец ќе го пречека Џио Струмица во 10.коло од Втората фаза-1

OK Borec - Vardar

По завршниот турнир во купот, македонските одбојкари се враќаат на првенствените обврски иако до крајот на лигашкиот сегмент нема многу отворени прашања.

Познати се позициите на екипите во пресрет на полуфиналето од разигрувањето, па претстојните три натпревари ќе бидат подготовка за настапот во елиминацискиот дел.

Kegi Mobi

Со оглед на пласманот, јасно е дека во првата рунда од нокаут-сегментот, Џио Струмица ќе сервира против ГОК Борец, па нивниот денешен дуел е најава на таа низа.

Натпреварот од 10.коло од Втората фаза-1 во одбојкарската лига може да го проследите во живо на ншиот фејсбук профил.

Можеби ќе ве интересира: