понеделник, 12 април, 2021
Реклама

Во Башино село велосипедист удрил во пешак

На 07.04.2021 во 07.20 часот во СВР Велес било пријавено
дека во с.Башино Село, велешко, велосипед управуван од З.Ѓ.(52) удрил во пешакот О.И.(57), двајцата од с.Башино Село.

Во незгодата, со повреди се здобил З.Ѓ., констатирани во Општата болница Велес.

Kegi Mobi

Во текот на вчерашниот ден околу 8часот утрото, донесен е пациент на 52 г.возраст повреден во сообраќајна несреќа во тешка општа состојба   од страна на ИМП на одделот за хирургија, со видлив крвен подлив на глава и крварење од лево уво, тешко контактибилен. Поради сериозноста на повредите истиот е препратен на ТОАРИЛУЦ Скопје за понатамошен третман и доиследување., соопштија од велешката болница.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Велес.

Можеби ќе ве интересира: