Реклама

Притвор за шестмината осомничени за шверц на марихуана вредна 800.000 евра

droga pronajdena vo prilep

30-дневен притвор одреди Кривичниот суд за шестмината осомничени за шверцот на марихуана кои беа уапсени во акцијата на полицијата

Мерката притвор за сите осомничени е побарана поради опасност од бегство, влијание врз сведоците и повторување на делото.

Kegi Mobi

Во притвор е и командирот на прилепската полиција Кире Спиркоски, како дел од групата која полицијата ја уапси во близина на селото Раец во обид да ја пренесе марихуаната.

Можеби ќе ве интересира: