Реклама

Борец Баскет поразен во “мајсторката“

Borec Basket Cair

Кошаркарите на Борец Баскет ги завршија настапите во Втората кошаркарска лига со пораз во третиот натпревар од четвртфиналето на плеј офот за влез во Првта лига.Во решавачкиот дуел, чаирчани беа подобри од Борец Баскет (96:71)

Чаирчани ја искористија предноста на домашниот терен, и во третиот решавачки натпревар го совладаа велешки Борец Баскет. И тоа убедливо со резултат (96:71), доволно за да ја затворат серијата со конечни (2-1).

Kegi Mobi

Со тоа им се приклучија на екипите на Феникс 2010 и на Ангели кои во два меча беа подобри од Хераклеа, односно Тетекс ТТК.

Можеби ќе ве интересира: